July 27, 2010

Betong-Kuching trip

I'm Back!

12.05pm - mula berangkat dari Loxing Hotel, Betong
3.15pm - singgah di pasar Serian
3.45pm - gerak dari Serian ke Kuching melalui jalan Kota Samarahan
4.50pm - selamat sampai ke Petra Jaya, Kuching
6.15pm - sampai di rumah, disamping anak-anak yang tercinta... :x

July 23, 2010

Kuching-Betong trip

9am - mula bertolak dari Petra Jaya, Kuching menaiki bas Bintang Jaya
10am - singgah breakfast di pasar Serian
11am - gerak ke Sri Aman
12.45pm - singgah lunch di simpang Sri Aman
1.15pm - gerak ke Betong
2.15pm - selamat sampai di Betong

July 21, 2010

Betong, Sarawak

I'm here, from today until next Monday

July 19, 2010

Majlis Anugerah Inovasi Pt.4

Mari tengok persembahan asmarada versi hrm pula..

see Majlis Anugerah Inovasi Pt.3 here

Majlis Anugerah Inovasi Pt.3

Jum kita waka-waka versi HRM

After the performance, Eugene said "Why Mummy dances like that?" huhu..

see Majlis Anugerah Inovasi Pt.2
here

July 15, 2010

Majlis Anugerah Inovasi Pt.2

Jum makan..baked chicken

beef soup

watermelon, chocolate cheese & banana cakes

longan & jelly drink

macam-macam ada - nasi briayani, kueh tiew goreng, mix vege

see Majlis Anugerah Inovasi Pt.1 here

Majlis Anugerah Inovasi Pt.1

Date : 9 July 2010
Time : 7.30pm
Tempat : Dewan Asajaya, Grand Margherita
Pakaian : Smart Casual
Tema dinner : Rain Forest

Datu Hj Misnu Bin Taha

Datu Abdul Ghafur Shariff

July 14, 2010

1st tooth

Emmett finally got his 1st tooth, he is going to turn 11 months old in another 2 days.
Eugene got his 1st tooth at the age of the 7+ months.

Some developments for :
Emmett..
- pandai berdiri sendiri
- fav fruits: dragon fruit & banana

Eugene..
- suka main feeding fenzy & modern warfare 2
- fav fruits: banana, apple & water apple (jambu air) or nama scientific nya Eugenia aquea, patut la dia suka kan.
- suka apple pie McD
- suka nasi Sugarbun
- ice-cream, sugus & sweets perisa strawberry

July 13, 2010

Sulaman karipap

Jahitan sulam karipap di leher baju kurung
orang sarawak padah simo

July 12, 2010

Mangga Kuini

Sekarang tengah musim mangga di sini,
mangga kuini ni ialah antara mangga yang paling saya suka,
bau nya memang harum semerbak,
mangga ni dibeli kat Jalan Gambier dengan harga RM1.50 sebiji.

Mangga lain yang saya suka ialah mangga apel (apple) dan mangga harum manis,
tapi kedua-dua mangga ni susah nak jumpa kat Kuching,
so kita layan mangga kuini je la okey!

Inilah rupa buah kuini, kat rumah lama dulu ada pokok kuini,
sekarang dah takde dah.

July 7, 2010

Kidibat

traditional musical instrument

Risuong

Sok nye poh podi
A tool to pound padi

July 5, 2010

Krista

No. 30, Lorong Stapok 22, Sky Garden, Kuching.
Tel: 082-244055

Upon registration:
RM50 + 1 month fee + 1 month advance payment
RM350 - Krista's coursework
RM30 (each) - school uniform
RM25 - Sport wear

Monthly fees:
Half day
RM200 - 8am to 11.30 (Including breakfast)
RM200 + RM80 (lunch meal) + RM30 (bath) - 7.30am up to 1 or 2pm

Full day
per month
RM380 - 7.30am to 5.30pm
per year
RM30 - mattress
RM120 - bath essentials
* include breakfast + lunch + tea break

**rates shown may be subject to changes from time to time

Gorgeous Tailoring Institute

Lot 520, Lorong 10, Off Rubber Road, 93400 Kuching
Tel: 082-416613

Registration fee: RM30
Monthly fee: RM40
2 textbooks: RM20+
Sewing kits: RM90

My classes are on every Saturday from 9am-11am.

**rates shown may be subject to changes from time to time

July 4, 2010

Eduland

Fees
Half day :
7.30am-11.30am : Following the school calendar = RM230
7.30am-1pm : Following the school calendar = RM230 + RM120 = RM350 (lunch + bath)

Full day:
7.30am-5.30pm : Monday to Friday , close on public holidays = RM400
include Saturday (half day) + RM10
+ mattress RM55

Deposit
-RM50
-1 month advance payment.

Meals
Lunch and tea break
Breakfast not provided
Bath
Once during lunch break
Contact
Tel: 082-428708
Contact person: Sharon
*also known as Kinderland
*updated on 7 July 2010

**rates shown may be subject to changes from time to time

July 1, 2010

Baruk @ Redeems


Baruk modern

Sigarung

Forbes top celebrity 2010

Rank Name Pay ($mil) Money Rank TV/Radio Rank Press Rank Web Rank Social Rank
1Winfrey, Oprah Winfrey315115511
2Knowles, Beyonce Knowles8711913215
3Cameron,
James Cameron
21022192081
4Gaga, Lady Gaga622213411
5Woods, Tiger Woods1057763534
6Spears, Britney Spears6420152432
7U2130354181128
8Bullock, Sandra Bullock56256211762
9Depp, Johnny Depp751434221621
10Madonna5824163433
11Cowell, Simon Cowell801220204664
12Swift, Taylor Swift453882783
13Cyrus, Miley Cyrus48321726620
14Bryant, Kobe Bryant483222162122
15Jay-Z632145292326
16Black Eyed Peas483242361837
17Springsteen, Bruce Springsteen701648324748
18Jolie, Angelina Jolie207619301041
19Limbaugh, Rush Limbaugh58.52310454178
20Jordan, Michael Jordan552638313827

source:www.forbes.com